YOGAROCKS PRESENTS

29. - 30.8.2026 | Hollolan Hirvi
ALCHEMI 2026 OHJELMA
Joogaa, perinnesaunotusta, seremonioita, työpajoja, luentoja
Rakenna juuri sinulle mieluiset hyvinvointipäivät!
Yleiskatsaus festivaalipäivien ohjelmaan! (Klikkaa kuva isommaksi)
Lauantai 29.8.2026
Festivaalin aloittava maaginen päivä täynnä monipuolista koettavaa.
Päivä huipentuu Ecstatic Dance-iltajuhlaan, dj:nä Mikko Heikinpoika!
LA - YOGA BARN

Aloitamme hitaasti maton pinnasta ja rakennamme harjoituksen vähitellen kohti virtaavaa seisomasarjaa. Kokonaisvaltaista avautumista tukevat muun muassa kierrot ja taaksetaivutukset, ennen kuin laskeudumme loppuasanoihin matolle. Harjoitus jättää olon kevyemmäksi, kirkkaammaksi ja valmiiksi päivään.
Liisan joogapolku alkoi vuonna 2015. Hänen tuntinsa ovat yhdistelmä tarkkaa ohjausta, maadoittumista ja lempeää syvyyttä. Viime vuosina hänen harjoituksensa muoto on saanut meditatiivisempia mausteita useiden läpikäytyjen retriittien ja kurssien myötä. Hänen harjoitukssaan on aina virtaavaa liikettä ja dynaamisuutta, mutta myös lempeyttä sekä hidastamista, aikaa rentoutumiseen.
LA - TERASSI

Luennoitsija: Ann Rose
LA - LAAVU

In this creative workshop, you’ll craft a small personal altar using paper, paint, fabric, natural materials, symbols, words, and found treasures. Your matchbox shrine can hold a wish, blessing, reminder, or meaningful symbol — something beautiful to take home and keep after the festival.
No art experience needed.
yogaROCKS founder Leta Lavigne brings nearly two decades of teaching experience to Alchemi. A mushroom-hunting enthusiast, somatic mover, and lover of hands-on creation, she weaves curiosity, embodiment, and grounded presence into everything she offers.
Known for her nourishing Yin classes and deeply embodied flows, Leta’s teaching lives at the intersection of softness and strength, ritual and realness, nervous system wisdom and full-body alchemy.
LA - SAVUSAUNA

Ota mukaasi pyyhe, uima-asu ja halutessasi saunahattu. Saatavilla on vettä, mutta voit tuoda myös oman saunajuomasi. Tapahtuma on päihteetön. Ilmoita saunotukseen mahdollisesti vaikuttavista allergioista (mm. hartsi, koivu) terveysongelmista saunottajalle ennen saunaa. Sauna ei ole esteetön.
Olen Auli Kokkonen, perinnesaunottaja, joogaopettaja, runoilija, muotoilija, taiteilija. Perinnesaunottaja®️-koulutuksen käyneenä olen aineettoman saunakulttuurin ja hoitosaunaperinteen ammattilainen. Joogaa olen opettanut kymmenen vuotta. Olen julkaissut kolme runokirjaa, yhden reseptikirjan ja ollut mukana kahdessa runoantologiassa. Toimin myös lavarunoilijana.
Sunnuntai 30.8.2026
Laskeudu sunnuntain tietoiseen rauhaan.
Festivaalin päätteeksi upea Cacao & Breathwork-työpaja.
SU - YOGA BARN

Marju on henkisen kasvun mentori, energiahoitaja ja joogaopettaja sekä intuitiivinen taiteilija ja runoilija. Hänen elämäntehtävänsä on kulkea rinnallasi matkalla takaisin kotiin itseesi. Marjun työskentely on myötätuntoista, vaikuttavaa ja syvästi kannattelevaa. Hänen herkkä ja lempeä läsnäolonsa luo tilan, jossa voit hellittää, avautua ja vapautua siitä, mikä rajoittaa valoasi ja sisäistä voimaasi.
SU - TERASSI

Sään salliessa tunti viedään alueen lähiluontoon.
Vilma Haapala on luonto- ja kasvojoogaohjaaja, fysioterapeutti ja uskollinen luonnon rytmiin palauttaja. Luonto toimii hänen työparinaan ja ystävänään.
SU - LAAVU
Tämä tunti paljastetaan myöhemmin
Näytteilleasettajat
PRASAD Nordic Ayurveda
Boho Wellness: Bemer-hoidot
Ann Rose Akupunktioklinikka
Luontaishoitola Ikiluonto
Hoitola Unelmakulma
Taavi Kassila
Matti Rautaniemi
Reflexology4her
Orgonisaatio.fi
Taide & rela
Manjari Mala
Meri Mort
Stella Thelen
Kotkan Hely
Tarja Eerola, TarTikki Ky
Marjaana Siilimäki & Saara Vainio, Energiahoidot
Shamaanittaren kauppa, Katimandala
Kahvilakauppa
Bohoanna
Santa Malandra
Amna Luontokorut
alchemi 2026 | elokuu 29. - 30. | by yogarocks


















